Hoppa till sidans innehåll
Koti » Kontakt

Administration och marknadsföring

Lassi Patokorpi
Museichef
lassi.patokorpi@raseborg.fi
+358(0)19 289 2501

Janeta Asplund
Marknadsföringschef
janeta.asplund@raseborg.fi

+358 (0)19 289 2514

Nina Hindersson
Kommunikationsplanerare
nina.hindersson@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2518

Kundservice

Katja Riski
Kundserviceansvarig
katja.riski@raseborg.fi
+358(0)19 289 2517

Cecilia Etzell
Museiassistent
museibokningar@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2512

Josephine Råstedt
Museiassistent
museibokningar@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2512

Regional verksamhet

Förfrågningar om utlåtanden per e-post till raseborgsmuseum@raseborg.fi.

Lotta Friberg
Forskare (regional museiveksamhet)
lotta.friberg@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2505

Tellervo Saukoniemi
Byggnadsforskare
tellervo.saukoniemi@raseborg.fi
+358(0)19 289 2502

Tarja Knuutinen
Arkeolog
tarja.knuutinen@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2509

Olli Hakli
Sakkunnig i byggnadsvård
olli.hakli@raseborg.fi
+358(0)19 289 2516

Johanna Rehn
Projektanställd
johanna.rehn@raseborg.fi
+358(0)19 289 2525

Innehåll

Kiti Karvonen
Amanuens
(fotografier, arkiv, donationer)
museisamlingar@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2510

Lena Dahlberg
Forskare
(föremål, arkiv, donationer)
museisamlingar@raseborg.fi
+358(0)19 289 2503

Cecilia Gustafsson
Producent
cecilia.gustafsson@raseborg.fi
+358(0)19 289 2520

Emma Kullberg
Museipedagog
emma.kullberg@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2511

Pia Hovi
Utställningskurator
pia.hovi@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2515

Kim Svennblad
Tf. Musei- och utställningsmästare
kim.svennblad@raseborg.fi
+350 (0) 19 289 2508

Vesa Kiljo
Amanuens
(utställningar)
vesa.kiljo@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2506