Hoppa till sidans innehåll
Koti » Kontakt

Kontakt

Lassi Patokorpi
Museichef
lassi.patokorpi@raseborg.fi
+358(0)19 289 2501

Regional verksamhet

Förfrågningar om utlåtanden per e-post till raseborgsmuseum@raseborg.fi.

Lotta Friberg
Forskare (regional museiveksamhet)
lotta.friberg@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2505

Tellervo Saukoniemi
Byggnadsforskare
tellervo.saukoniemi@raseborg.fi
+358(0)19 289 2502

Tarja Knuutinen
Arkeolog
tarja.knuutinen@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2509

Olli Hakli
Sakkunnig i byggnadsvård
olli.hakli@raseborg.fi
+358(0)19 289 2516

Kim Svennblad
Projektanställd 9.8-9.12.2021
kim.svennblad@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2508

Innehåll

Vesa Kiljo
Amanuens
vesa.kiljo@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2506

Lena Dahlberg
Forskare
(föremål, arkiv, donationer)
museisamlingar@raseborg.fi
+358(0)19 289 2503

Nina Hindersson
Marknadsförings- och informationsansvarig
nina.hindersson@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2518

Kiti Karvonen
Fotoamanuens
(fotografier, arkiv, donationer)
museisamlingar@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2510

Kundservice

Katja Riski
Kundserviceansvarig
katja.riski@raseborg.fi
+358(0)19 289 2517

Cecilia Etzell
Museiassistent
cecilia.etzell@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2512

Josephine Råstedt
Museiassistent
josephine.rastedt@raasepori.fi
+358 (0)19 289 2512

Emma Kullberg
Tf. Museopedagog
emma.kullberg@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2511

Theo Blomqvist
Museimästare
theo.blomqvist@raseborg.fi
+358 (0)19 289 2507